Čištění koberců

Čištění koberců je prováděno špičkovými přístroji, které nevytrhávají vlasce a nadměrně neopotřebovávají koberec. K čištění koberců jsou používány kvalitní a především šetrné chemické prostředky. Celou práci provádí profesionálně školený personál, proto se můžete spolehnout, že výsledek bude prvotřídní.

Tipy pro čištění koberců

Pro domácí čištění koberců existují různé tipy a triky. Skvrny od kávy se doporučuje polít minerálkou, vysušit, činnost několikrát opakovat a nakonec poskvrněnou část koberce ošetřit čistým lihem. Chlupy od zvířecích mazlíčků se lépe vysávají, když se hubicí vysavače předem několikrát přejede přes umělou tkaninu, tak vznikne elektrostatický náboj a práce je efektivnější. Podobných rad je spousta, žádná z nich ale nedokáže nahradit profesionální čištění koberců.

Jak často čistit koberce?

Četnost důkladného čištění koberců je dána nejen pravidelností běžného úklidu, ale především způsobem využití konkrétní místnosti. Domácí koberce obvykle stačí čistit 1-2x ročně, kancelářské a hojně užívané koberce se doporučuje čistit 2-3x ročně. Častější by však mělo být čištění koberců, na kterých pobývají malé děti, alergici, astmatici a také domácí mazlíčci.